Створення нової «держави» нібито підтримали 19 областей України

Після провалу кремлівського проекту «Новоросія» ватажок донецьких сепаратистів Алєксандр Захарченко почав фонтанувати новими ідеями – тепер він пропонує замість України створити «державу» Малоросію. Про це пише російське держагентство РИА Новости.

Захарченко дав «оцінку» Україні, заявивши, що як держава вона «не відбулася».

«Ситуація зайшла в глухий кут. Ми пропонуємо план реінтеграції країни… Щоб зупинити громадянську війну, ми обговорили ситуацію і прийшли до висновку, що Україна показала себе як така, що не відбулася. Київський режим не в змозі залишити громадянську війну… пропонуємо заснувати державу Малоросія. Малоросія – незалежна молода держава. На перехідний період – до трьох років».

При цьому на сайті, підконтрольному бойовикам ОРДО, вже зазначається, що представники незаконних формувань на окупованих територіях Донецької та Луганської областей і «19 регіонів України» оголосили про створення держави «Малоросія».

«Ми, представники колишніх регіонів України (за винятком Криму) заявляємо про заснування нової держави, яка є правонаступницею України. Ми згодні з тим, що нова держава буде називатися Малоросія, бо сама назва «Україна» дискредитувала себе», – йдеться у «конституційному акті», що його зачитав «в.о. заступника голови Ради міністрів освіти «ДНР» Алєксандр Тимофєєв.

При цьому зазначається, що створення нової держави «підтримали представники Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Полтавської, Чернігівської, Кировоградської областей, Києва та Київської області, Черкаської, Ровенської, Волинської, Тернопільської, Івано-Франківської, Львовської Областей». Але ніде не вказується, хто саме, де і як підтримував цю ідею. Жодних відповідних повідомлень на сайті, підконтрольному бойовикам, немає.

Як відомо, раніше російський проект окупації територій Донецької та Луганської областей називали «Новоросією». У РФ планували, що до нової «держави» увійдуть території Миколаївської, Херсонської та інших областей України.

В Адміністрації Президента вже прокоментували заяви Захарченка. 18 липня у Тwitter прес-секретаря Президента України з’явилось повідомлення про те, що Україна відновить суверенітет над окупованими Росією територіями.

«Проект «Новоросія» був похований. Україна відновить суверенітет над Донбасом і Кримом», – написав Святослав Цеголко з посиланням на слова Петра Порошенка.

Крім того, співробітник прес-служби АП навів інший коментар глави держави з цього приводу: «Захарченко – не політична фігура, а маріонетка, яка транслює кремлівські заяви».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ