Ігор Плотницький
Плотницький заявив, що не звільнив полонених, бо не зміг зв’язатися із Києвом

Анонсоване ватажком «ЛНР» звільнення українських полонених не відбулося. Плотницький заявив, що не зміг зв’язатися з українською владою й узгодити обмін. Про це йдеться в його заяві, передає підконтрольний сепаратистам ресурс ЛуганскИнформЦентр.

«На мій превеликий подив, наша добра воля не знайшла жодного відгуку в представників київської влади. Всі спроби зв’язатися з повноважними представниками України для того, щоби передати їм військовополонених, ні до чого не привели. Ще раз підкреслюю: ми готові були передати військовополонених без будь-яких зустрічних умов», – заявив Плотницький.

Тим часом представник України в підгрупі з гуманітарних питань тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі, народний депутат Ірина Геращенко обурена невиконанням обіцянок «ЛНРівців» щодо звільнення громадян України.

«Взагалі-то, подібні заяви на Святвечір, якщо їх і не збиралися виконувати, а виголосили, аби вчергове познущатися над живими людьми, – це навіть не фарс і не лицемірство (це я про пафос бойовиків, які оголосили про «звільнення»). Це – великий гріх. І тортури над родинами заручників», – написала вона на сторінці у Facebook 6 січня.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, ватажок бойовиків «ЛНР» обіцяв на Різдво відпустити всіх полонених військовослужбовців Збройних сил України. При цьому кількість полонених він не уточнив. У свою чергу «колеги» сепаратистів з окремих районів Луганської області – бойовики, які контролюють окремі райони Донеччини – вирішили не звільняти українських полонених в односторонньому порядку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ