Перхлорати вбивають мікроорганізми

На поверхні Червоної планети присутні перхлорати, що робить неможливим існування мікроорганізмів на Марсі. Цього висновку дійшли вчені з Шотландії. Висновки науковців опубліковані в журналі Scientific Reports, передає Дзеркало тижня.

Під час дослідження вчені вивчили вплив перхлоратів у марсіанських концентраціях на бактерію Bacillus subtilis, яка часто зустрічається на космічних апаратах і служить джерелом біологічного забруднення. З’ясувалося, що в поєднанні з ультрафіолетовим випромінюванням токсичність сполук збільшується, що робить їх смертоносними для мікроорганізмів. У результаті B. subtilis гине за кілька хвилин.

Вчені наголошують, що оксиди заліза і перекис водню, які можна зустріти на Марсі, підсилюють дію перхлоратів і прискорюють смерть бактерій в 11 разів.

Нагадаємо, у вересні 2015 року фахівці NASA повідомили, що знайшли докази існування рідкої води на поверхні Марса. Причому протоки, які щорічно з’являються на Червоній планеті, можуть бути утворені проточною водою.

До слова, про наявність льоду на поверхні планети було давно відомо. Крім того, на Марсі також виявлено сліди існування великих водойм.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ