У Московському патріархаті пояснюють, що купол встановлювався за кошти УПЦ МП

Церковники Московського патріархату виправдовують дії свого священика з Вінниці, який скинув із храму купол. Кажуть, що піп вчинив правильно. Про це повідомляє УНН із посиланням на коментар прес-секретаря Вінницької єпархії МП Володимира Пучкова.

У Московському патріархаті пояснюють, що купол встановлювався за кошти УПЦ МП, а тому, коли їх виселили з території поліційного училища, вони скинули купол, щоби забрати його з собою.

«Громада, яка при цьому храмі була зареєстрована, мала в ньому певну власність – все начиння церковне, а також купол. Він встановлювався за кошти громади. Тому, коли керівництво училища поставило громаду перед фактом, що вона має залишити приміщення, вони, звісно, забрали із собою свою власність, включаючи й купол. Купол зняли, поклали його на землю. Громада просто забрала своє майно, тому що її поставили перед фактом, що вона має залишити приміщення», – зазначив протоієрей.

За його словами, розірвання договору оренди із церковною громадою відбулось у зв’язку із тим, що вона належить до УПЦ МП, «на яку чиниться зараз певний тиск».

При цьому він додав, що цей храм знаходився у школі поліції й діяв там за договором з 2005 року. Наразі громада шукає нове приміщення для храму.

У місцевій поліції складу злочину в діях московсього попа також не побачили.

«Це не наша компетенція, ми не втручаємося в церковні справи. Повідомлень з цього приводу не було», – зазначили у секторі зв’язків із громадськістю ГУ НП у Вінницькій області.

Нагадаємо, у Вінниці настоятель храму Олександра Невського Віктор Парандюк скинув купол з храму, де раніше вів служби.  Храм розташований на території училища Департаменту поліції охорони МВС. Свій вчинок Парандюк пояснив тим, що його «виселяють із відомчої території».