1 липня прапор приспустили у присутності виконувачки обов’язків генерального консула Британії в Санкт-Петербурзі Елізабет Вебб

У російському Санкт-Петербурзі офіційно закрили генеральне консульство Великої Британії. Про це повідомляє у Facebook прес-служба британського посольства.

Як пояснила британська сторона, закриття консульства було ініційоване з боку Росії після отруєння екс-розвідника РФ Сєрґєя Скрипаля у Солсбері.

«У понеділок прапор приспустили у присутності виконувачки обов’язків генерального консула Британії в Санкт-Петербурзі Елізабет Вебб, першого генконсула Британії в Санкт-Петербурзі Барбари Хей, колишнього генконсула в Санкт-Петербурзі Сангіти Ахуджі», – повідомили у посольстві.

Нагадаємо, 4 березня 2018 року екс-полковник ГРУ Сєрґєй Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені в несвідомому стані на лавці в центрі Солсбері. Слідчі встановили, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною «Новічок», яку виробляли на території РФ.

На думку британської влади, за отруєнням стояли російські агенти. Водночас Росія заперечує свою можливу причетність до отруєння Скрипалів.

30 червня у місті Еймсбері, що розташоване неподалік Солсбері, госпіталізували 44-річну Дон Стерджесс та її приятеля –  45-річного Чарлі Роулі.

У поліції зробили висновок, що Роулі та Стерджес зазнали впливу нервово-паралітичної речовини після того, як взяли в руки заражений предмет. У них спостерігалися ті самі симптоми, що і у Скрипалів, які отруїлися «Новічком» в Солсбері.

8 липня Стерджес померла у лікарні, адже отримала велику дозу нервово-паралітичної речовини «Новічок».

23 липня стало відомо, що британські спецслужби мають фото головної підозрюваної в отруєнні нервово-паралітичним газом «Новічок» екс-шпигуна Сєрґєя Скрипаля та його дочки Юлії. Найімовірніше, йдеться про жінку-офіцера російської військової розвідки.