Переговори з Канадою про створення ЗВТ почалися ще 2009 року, проте за часів Януковича були заморожені

14 березня Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому закон про ратифікацію угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою, що була підписана 11 липня 2016 року. За відповідне рішення проголосували 272 народних депутатів, передає Українська правда.

Ухвалення  закону дозволить завершити всі внутрішньодержавні процедури, необхідні для того, щоби набрала чинності угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою.

У Мінекономрозвитку розраховують, що ЗВТ дозволить суттєво наростити український експорт до Канади. Адже угода передбачає  негайне звільнення від мит 99,9% українських товарів.

Президент Петро Порошенко привітав ратифікацію угоди та заявив, що вона започатковує символічний трансатлантичний місток вільної торгівлі.

За його словами, ухвалення даного рішення призведе до зростання українського експорту та зростання прямих іноземних інвестицій в Україну на рівні 36 мільйонів доларів.

Нагадаємо, угоду про вільну торгівлю між Канадою та Україною було підписано 11 липня 2016 року.

15 лютого нижня палата федерального парламенту Канади більшістю голосів підтримала ратифікацію угоди про вільну торгівлю з Україною в третьому і остаточному читанні.

8 березня Сенат Канади підтримав угоду про вільну торгівлю з Україною у другому читанні.

Документ передали до профільного комітету, після чого відбудеться остаточне голосування у третьому читанні.

Очікується, що затримок під час розгляду в комітеті не буде і фінальне голосування може відбутися наприкінці березня-початку квітня.

Переговори із Канадою про створення зони вільної торгівлі почалися ще 2009 року, проте за часів президентства Віктора Януковича Оттава заморозила ці переговори. Після Революції Гідності вони були відновлені.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ