За словами активіста Олександра Аронця, щодня україномовні громадяни русифікуються

На сайті Верховної Ради зареєстрували петицію з вимогою завершити скасування мовного закону «Колесніченка-Ківалова». Її автор, активіст та блоґер Олександр Аронець, вимагає, щоби спікер парламенту  Андрій Парубій підписав проект закону №1190, який скасовує Закон України «Про засади державної мовної політики», та невідкладно направив документ на підпис Президенту України.

«Мовний закон «Ківалова-Колесніченка» де-факто зробив російську другою державною. Але справжні наслідки дії закону протягом цих п’ять років наочно показали соціологи, провівши декілька соцопитувань (…) За майже п’ять років дії закону Ківалова-Колесніченка україномовних громадян в Україні поменшало більше ніж на МІЛЬЙОН», – йдеться в тексті.

За даними соціологічної групи «Рейтинг», 2012 року україномовних в нашій державі було близько 20,5 млн. громадян. А сьогодні на неокупованій території україномовних лишилося приблизно 19,2 млн. Також, згідно із соцопитуваннями, зменшується кількість україномовних серед молоді, наголошує автор.

Аронець нагадує, що після Революції Гідності Верховна Рада скасувала мовний закон: «Проте всупереч Конституції України, а саме ст. 94 КУ, та всупереч ст. 130 Закону України «Про регламент ВРУ», які зобов’язують Голову Верховної Ради підписати проголосований Верховною Радою закон та направити його на підпис Президенту, закон тодішній Голова Верховної Ради Олександр Турчинов не підписав. Не підписали скасування мовного закону і його наступники Володимир Гройсман та Андрій Парубій».

«Враховуючи наведені соціологічні дані, завдяки чинному антиукраїнському мовному закону ми щодня втрачаємо україномовних громадян. Вони русифікуються! Кожен день зволікання – це щоденне вбивство україномовного громадянина і перетворення його на російськомовного», – вважає активіст.

Наразі петиція, зареєстрована 15 березня,  набрала 21 голос з 25 тисяч необхідних.  До закінчення збору підписів залишився   91 день.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ