Усім охочим вигідно окупити сонячні модулі радять поспішити

Протягом 2017 року більше 1200 українських родин перейшли на сонячну електроенергію, що у півтора рази більше, ніж за весь 2016 рік. Загалом 2323 родини встановили сонячні електроустановки загальною потужністю 37 МВт і залучили для цього майже 35 мільйонів євро інвестицій. Про це повідомляє Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності.

«Стрімкий попит населення на «сонячну» електроенергію пояснюється ухваленим 2015 року Законом України № 514-VIII, яким надано вигідний «зелений» тариф із прив’язкою його до курсу євро. Це означає, що домогосподарство може продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені у сонячні панелі без застережень щодо інфляції», – пояснив очільник Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук.

Ті, хто встановив сонячні установки потужністю до 30 кВт 2017 року, можуть реалізовувати «чисту» енергію за тарифом 18,09 євроценти/кВт*год до 2030 року. Тому усім охочим вигідно окупити сонячні модулі радять поспішити і встановлювати їх найближчим часом.

Переходити на таку електроенергію також допомагає влада на місцях. Зокрема, на Львівщині з обласного бюджету домогосподарству повертають 22% річних за кредитом на сонячні панелі, а на Житомирщині – 20% суми кредиту.

Читайте: Цього літа в США з’являться перші будинки із «сонячним дахом»