Тюрма
Тюрма

З початку року в українських закладах позбавлення волі померло 27 осіб, у шести з яких навіть не було вироків. Минулого року цей показник становив 25 осіб. Про це повідомив у своєму блозі на сайті «Обозреватель» екс-голова Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький.

За його інформацією, також попереджено три спроби самогубства і один нещасний випадок, що має ознаки злочину – жертва наразі перебуває в реанімації. Таку високу смертність у закладах тимчасового утримання та позбавлення волі колишній очільник ДпСУ пояснює жахливим станом медичної служби.

«Тюремна медицина організована ще за зразком радянської – вона є відомчою і закритою. Медики в установі повністю залежать від начальника та фінансуються з бюджету установи. Хто їх контролює? Начальник установи. Хто віддає їм вказівки? Начальник установи. Немає необхідних профільних спеціалістів, немає необхідного обладнання. Навіть якщо в СІЗО можуть зняти кардіограму серця – нема кому її розшифрувати», – пише Сергій Старенький.

Крім того, медпрепарати для арештованих купують у мільйонних тендерах, однак необхідної допомоги з використанням державних ліків людям, яких утримують під вартою, практично не надають.

Нагадаємо, що 14 січня активісти пікетували Державну пенітенціарну службу України. Люди вимагали передачі медичної частини Пенітенціарної служби під управління МОЗ та публічного звіту керівництва про витрачені кошти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ