Конституція України
Конституція України

Партія «Свобода» офіційно звернулася до Верховної Ради та президента з вимогою відхилити законопроект про внесення змін до Конституції України, який узаконює «особливості здійснення місцевого самоврядування» на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Про це повідомила прес-служба політсили.

Як зазначено у зверненні, «усупереч заявам президента Порошенка, таке рішення влади не приведе до відновлення українського суверенітету над окупованою частиною Донбасу. Навпаки, його наслідком буде узаконення у складі держави де-факто керованої з Москви автономії окупантів та терористів, підрив єдності та незалежності України і початок її дезінтеграції. Хіба не цього і добивався Путін ще до початку агресії в лютому 2014 року?».

«Зміна Конституції – суверенне право українців, і вона не може відбуватися під диктовку агресора та з ігноруванням волі народу. Закликаємо Президента і парламентську коаліцію припинити ганебний конституційний шантаж та приниження української нації», – йдеться в зверненні ВО «Свобода» до керівництва держави.