Хлопцю, який зробив операцію 2015 року, довелося доводити нову стать у суді

У прифронтовому Маріуполі видали чотири нових свідоцтва про народження. Причина не зовсім звичайна – громадяни України провели операцію зі зміни біологічної статі. Тому їм знадобилися нові документи. Про це пише місцеве видання 0629.

2015 року уродженець Луганської області Владислав у Таїланді провів операцію зі зміни статі, після чого в Маріуполі вирішив отримати нові документи вже на жіноче ім’я Владислава.

«Операція зі зміни статі пройшла в країні, з якою у нас не було підписано Конвенції про співпрацю. Просто так видати нове свідоцтво ми не змогли. Громадянці довелося доводити свою нову стать у суді. Тільки після того, як ми отримали рішення суду, змогли змінити запис у журналі реєстрації та видати нове свідоцтво про народження», – зазначили у РАЦСі.

Ще два нових свідоцтва про народження у Лівобережному РАЦСі видали вже 2017 року. Процедура проходила вже легше, і висновок суду не знадобився.

«Всі операції проводили вже в Санкт-Петербурзі і, згідно з підписаною Ковенцією, в Україні визнають довідки з цього лікувального закладу. У даному випадку в суді узаконювати нові імена після зміни статі не довелося», – уточнили в органі реєстрації.

У Приморському районі також зафіксовано один випадок видачі нових документів у зв’язку зі зміною статі.

«Законодавство передбачає зміну документів, а саме внесення нових даних в реєстр громадян, на підставі якого видається нове свідоцтво про народження. Після цього громадянин може отримати паспорт», – розповіла фахівець Приморського РАЦСу.

Зазначимо, що стать змінили чоловіки віком до 25 років. Тепер вони активно доводять свою жіночність яскравим макіяжем, одягом та високими підпорами.