Адвокат: звідки насправді взялися спецслужбовці ФБС, які «заблукали» в Україні

Українська сторона має право робити будь-які припущення щодо завдань, які на території України виконували двоє військовослужбовців Прикордонної служби ФСБ Росії. Питання про видачу їх російській стороні може бути вирішене тільки після ретельного розслідування інциденту. Про це розповів відомий російський адвокат Марк Фейгін, який свого часу захищав Надію Савченко, у коментарі Обозревателю.

За словами Фейгіна, теоретично такі випадки між країнами-сусідами відбуваються – хтось десь заблукав і кудись зайшов, не розібралися. І якби «країни перебували в нормальних відносинах», інцидент був би вичерпаний досить швидко.

Але країни перебувають у стані війни. Таким чином, «українській стороні буде доречно припустити, що це не прикордонники, а диверсанти, які пробиралися, щоб щось підірвати або когось убити. Такі припущення вже точно не назвеш недоречними».

Крім того, слід згадати на цьому тлі про вибух автомобіля керівника спецназу Головного управління розвідки Міноборони України Максима Шаповала, який нещодавно трапився у Києві 27 червня: «Я не бачу, щоб у центрі Москви українські силовики когось підривали. А ось зворотна сторона діє саме так».

До того ж, він нагадав про ще один недавній випадок: затримання російського військовослужбовця Віктора Агєєва, який воював за так звану ЛНР і був узятий в полон українськими військовими.

«У цій ситуації, напевно, українські органи проведуть якесь розслідування. Напевно на кордоні є якісь камери, контрольно-світлові смуги, суто оперативна методологія перевірки. Якщо вони з’ясують, що ці люди не мають жодного відношення ані до терактів, ані до намірів такого роду, то, напевно, можна вести переговори про їхню передачу або про взаємну домовленість. На яких умовах – це вже питання до української сторони. Але на Донбасі йде війна, тут у Криму постійно хапають якихось диверсантів».

«Це глухий кут. Війна – це непрохідний глухий кут між двома країнами, і тому українська сторона має право на будь-які найнеймовірніші припущення щодо цих двох прикордонників», – вважає Фейгін.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ