Кастресана – перший керівник міжнародного антикорупційного трибуналу, який відправив за ґрати президента Ґватемали і більшість парламенту

Іспанський прокурор Карлос Кастресана, який відправив за ґрати президента Ґватемали,  погодився взяти участь у конкурсі Верховної Ради України на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро. Про це повідомив голова Комітету ВРУ з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв, передає Укрінформ.

«Карлос Кастресана надіслав повідомлення, що погоджується, щоби ми розглянули його кандидатуру», – сказав депутат.

Кастресана є одним із найвідоміших борців з корупцією у світі. Він звинувачував в корупційних діях багатьох великих бізнесменів і високопоставлених чиновників різних країн, зокрема, і колишнього прем’єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі. Кастресана захищав інтереси жертв режимів чилійського диктатора Ауґусто Піночета і аргентинського – Хорхе Відела.

На новий виток його кар’єра вийшла в 2007 році, коли Кастресана очолив Міжнародну комісію щодо боротьби з безкарністю в Ґватемалі. Тоді в країні діяли наркокартелі, процвітала корупція і торгівля людьми. Він провів півтори сотні гучних арештів. Серед звинувачених злочинців були не лише представники мафіозних кланів і бізнесмени, але й керівники країни, включаючи навіть колишнього президента Альфонсо Портільо. Багатьох з них, зокрема главу держави, Кастресана відправив за ґрати.

Колишній американській прокурор Марта Борщ також зголосилася взяти участь у конкурсі на посаду члена комісії зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро.

Згідно із умовами конкурсу, збір заявок від кандидатів триватиме до 3 травня.

Нагадаємо, 5 квітня Комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції ухвалив рішення оголосити ще один конкурс на посаду члена комісії з аудиту НАБУ від парламенту.

21 березня депутати Верховної Ради вчергове провалили голосування за кандидата до складу комісії зовнішнього контролю щодо проведення аудиту ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро. Жодна із запропонованих Раді кандидатур (американця Роберта Сторча і британця Найджела Брауна) не змогла отримати достатньої кількості голосів.

За призначення Роберта Сторча, кандидатуру якого схвалив антикорупційний комітет Ради, виступає, зокрема, голова комітету Єгор Соболєв. За призначення Брауна – фракції БПП та НФ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ