У Мінфіні заявляють, що зниження ціни на блакитне паливо не суперечить угоді з МВФ

З 1 травня в Україні знижено ціну на газ для населення – з 8550 гривень за тисячу кубометрів до 8247 гривень. Про це повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».

«За дорученням Кабінету міністрів України НАК «Нафтогаз України» спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. куб. м (кінцева роздрібна ціна)», – йдеться у повідомленні.

У «Нафтогазі» пояснили, як відбуватиметься формування ціни на газ для населення.

«Цей механізм передбачає наступний підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19.10.18 №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні», – зазначили в «Нафтогазі».

Нагадаємо, 22 квітня Кабінет міністрів і НАК «Нафтогаз України» погодили зменшення регульованої ціни на газ для населення і теплової генерації на травень 2019 року до 8 тис. 247 грн за 1 тис. куб. м.

Міністр фінансів Оксана Маркарова заявила, що зниження ціни на газ з травня не суперечить угоді з МВФ.