Економіст пояснив, як вплине відставка Гонтарєвої на курс гривні

Після зміни керівника Національного банку України може бути тимчасова мінливість курсу гривні, однак це триватиме недовго. Відповідний прогноз зробив економіст Олег Устенко у коментарі 24.

За словами експерта, незалежно від того, хто отримає посаду глави НБУ, він дотримуватиметься обговореної логіки. Кожен потенційний кандидат на посаду керівника Нацбанку може привести Україну або до відносної стабільності гривні, можливо, навіть зміцнення курсу гривні, або навпаки – до дисбалансу гривні та зміни курсу, девальвації, з паралельним ростом можливої інфляції.

Як зауважив Устенко, коли йдеться про відставку голови Центробанку в будь-якій країні, відразу виникає питання подальшої монетарної політики. Україна в цьому плані, підкреслив фахівець, перебуває у досить специфічному становищі. Справа в тому, що люфту для маневру в нашій монетарній політиці просто немає.

«У нас є домовленості з МВФ з приводу багатьох параметрів, в тому числі, і з приводу монетарної політики. Там чітко прописано, що монетарна політика залишатиметься досить жорсткою, з деяким пом’якшенням упродовж тривалого періоду», – пояснив економіст.

На його переконання, жодних курсових та інфляційних зрушень очікувати не варто. Втім, імовірне посилення волатильності (мінливості курсу) на ринку, але незначне.

Коментуючи традиційне зростання цін перед святами, Устенко запевнив, що нині немає глобальної макроекономічної причини для того, щоб це сталося найближчими днями. Проте, додав він, на ринку все можливо, оскільки він не завжди діє логічно.

Читайте: Гонтарєва вщент зруйнувала банківську систему України

БЕЗ КОМЕНТАРІВ