Коаліція вимагає відправити у відставку Оксану Сироїд

Політолог Андрій Дуда у коментарі Слову і Ділу проаналізував інцидент у Верховній Раді України за участі віце-спікера Оксани Сироїд та вимогу коаліції про її відставку.

Дуда пояснив, що порушення дійсно були, але вимоги про відставку та порушення Регламенту, якого припустилася Оксана Сироїд, неспівставні.

«Порушення було, але не настільки грубе. Інша річ, що до Сироїд є питання з приводу виконання її функцій на посаді заступника голови ВР. Навіть з її коментарів та постів у соцмережах складається враження, що це не рівень заступника очільника ВРУ», – зауважив фахівець.

«Ще один нюанс – у невідповідності реагування самої Сироїд на ситуації. Коли заводять представника поліції, щоб він сказав своє слово, то можна закрити засідання. Однак, коли Соболєв заводив сторонніх людей до парламенту, то жодної реакції в Сироїд це не викликало», – нагадав політолог про інцидент, коли, погрожуючи гранатою, Єгор Соболєв намагався провести до парламенту сторонніх осіб, щоб призначити перевибори в Кривому Розі.

Тим не менш, підкреслив експерт, у цій конкретній ситуації порушення не настільки грубе, щоб ставити питання про відставку, особливо враховуючи, як депутати самі порушують регламент.

«Для коаліції відставка Сироїд – це привід переформатування керівництва Верховної Ради. У ВР змінилися царини впливу, змінилася конфігурація політичних сил. У квітні ще й звіт уряду», – переконаний аналітик.

Також він зауважив, що нині не в найкращому стані опинилася «Самопоміч». Блокади, скандали із Андрієм Садовим – усе це погіршило репутаційну основу політсили. У ВР фракція втратила плюси, які мала на початку каденції.

Нагадаємо, сама Сироїд пояснила, що закрила засідання ВРУ, оскільки вважає «захопленням парламентської зали» прихід під купол поліцейських, які були свідками сутичок біля Слов’янська. Щодо відставки, то, як заявила політик, рішення повинен ухвалити парламент.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ