Оформлення закордонного паспорта, отримання субсидії та довідки про доходи стали доступними в онлайн-режимі
Оформлення закордонного паспорта, отримання субсидії та довідки про доходи стали доступними в онлайн-режимі

В Україні на порталі iGov відбувся запуск одразу трьох державних послуг із переліку найбільш затребуваних українцями: оформлення або заміна закордонного паспорта, подача заяви на надання субсидії, а також отримання довідки про доходи від податкової служби. Про це заявив радник голови Дніпропетровської ОДА Дмитро Дубілет у своєму Facebook.

«Поки що зазначені послуги запущені в пілотному режимі і лише для Дніпропетровської області. Пізніше планується впровадити їх по всій країні», – зазначив Дубілет.

За його словами, відтепер для подачі заяви на отримання субсидії не потрібно нікуди ходити, а також окремо отримувати довідку про доходи від податкової. «Досить увійти в систему через BankID і заповнити форму. Протягом 20 днів (але зазвичай швидше) ви отримуєте лист з копією документа про погодження субсидії (або з причинами відмови)», – уточнив радник дніпропетровського губернатора.

Що стосується закордонного паспорта, то тут громадянин може передзаповнити коротку форму й записатися на прийом на конкретний час, а не займати чергу з ранку і чекати по кілька годин. Крім того, запроваджено можливість оплатити послугу видачі паспорта на місці (готівкою або банківською карткою).

«Скоро ця послуга буде доопрацьована: з’явиться можливість зробити оплату через Інтернет, вибрати конкретний час візиту не лише на замовлення, але й на отримання паспорта, предзаповнити основну форму (від необхідності візитів, на жаль, через вимоги щодо фото і відбитків поки що позбутися не виходить)», – повідомив Дубілет.

При цьому також істотно спроститься процедура отримання довідки про доходи. «Досить заповнити коротку форму: вказати місце, в якому цю довідку буде зручно забрати, а також період довідки. До речі, для отримання субсидій цю довідку окремо вже замовляти не потрібно. Тут у нас в планах перевести в дистанційний режим не лише замовлення довідки, але й її отримання (поштою або в електронній формі з накладеним ЕЦП)», – додав радник голови Дніпропетровської ОДА.

Як повідомлялося, з початку серпня в Дніпропетровській області через Інтернет вже можна як замовити довідку про доходи для Пенсійного фонду, так і зареєструвати автомобіль з пробігом в МРЕВ. Те саме стосується й отримання довідки про несудимість.

Нагадаємо, до кінця 2016 року майже 100% державних послуг мають бути доступні в електронній формі. Також цього місяця в столиці впроваджена онлайн система для реєстрації транспортних засобів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ