18 років на території нацпарку були контейнери з ураном

Відвідувачі національного парку «Ґранд-Каньйон» у США протягом 18 років могли отримувати радіаційне опромінення через контейнери з ураном, які зберігали в підвалі музею. Про це повідомляє CNN із посиланням на менеджера безпеки парку Елстона Стівенсона.

«Якщо ви були в будівлі музейних колекцій у період із 2000 року до 18 червня 2018 року, ви піддалися впливу урану», – зазначив Стівенсон у листі до CNN.

За його словами, на початку червня минулого року він дізнався про три 19-літрові ємності з урановою рудою, які зберігали в будівлі, де розташований архів і колекція артефактів парку «Ґранд-Каньйон» протягом 18 років. Радіація перевищувала допустиму норму в 400 разів для дорослих і в 4000 разів для дітей, причому у приміщенні проводили екскурсії для школярів і влаштовували півгодинні лекції.

Представник нацпарку Емілі Девіс заявила, що контейнери ліквідовані, музей відкритий, а будь-яка небезпека для туристів відсутня. За її словами, під час нещодавнього обстеження будівлі було виявлено фонову радіацію, яка є природною для району і не становить загрози здоров’ю.

Однак вона не прокоментувала заяву Стівенсона про те, що за 18 років тисячі людей зазнавали опромінення, а також не пояснила, чому адміністрація музею порушила закон, не зробивши публічної заяви.

Нині Департамент охорони здоров’я Аризони проводить розслідування інциденту.

Читайте: Мешканців Північної Кореї труять радіацією?