Журналіст переконаний, що Україна нарешті готова до вступу у НАТО

Українське суспільство вже готове до вступу держави в НАТО, щоправда членство в цій організації – це не просто «парасолька» безпеки, а насамперед солідарність і взаємодопомога. Цю думку висловив відомий український журналіст і експерт з міжнародних питань Віталій Портников, передає Радіо Свобода.

«Насамперед українські громадяни мають зрозуміти, що НАТО – це не просто «парасолька» безпеки. Це насамперед солідарність і взаємодопомога. Українські політики діють у незвичних для себе умовах, коли більшість громадян підтримує вступ країни до НАТО. Проте ця більшість з’явилася тільки після нападу Росії на Крим і Донбас, коли стало ясно: якщо б ми були у НАТО, цей напад не відбувся і територіальна цілісність країни була б збережена».

За його словами, якби Україна вступила в НАТО набагато раніше, такі речі, як Харківські угоди, російська база в Криму, просто б не відбулися.

«Для цього було потрібне зовсім інше суспільство, вільне від радянських стереотипів. Такі суспільства на момент розпаду Радянського Союзу існували в окупованих ним «республіках радянської Прибалтики» – тобто країнах Балтії. І в результаті ці країни швидко почали рухатися в бік цивілізованого світу, вступили в НАТО. А в Україні продовжувало жити радянське населення, що перебувало в інформаційному полі сусідньої Росії», – зауважив Портніков.

Він додав, що 1994 року більшість українських громадян обрали новим президентом країни колишнього «червоного директора» Леоніда Кучму, який не приховував свого бажання відновити економічні і політичні зв’язки з Москвою.

«Навіть коли Кучма 20 років тому наважився на підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО – незважаючи на російський опір і несприйняття Кремлем, ще єльцинським, а не путінським, розширення НАТО – цей крок не було сприйнято суспільством як сигнал до дії. Не виникло ані сильного євроатлантичного руху, ані громадської підтримки. Помилок українського суспільства останніх десятиріч нам не виправити. Однак Майдан 2014 року, його жертви та жертви війни на Донбасі дали українцям шанс забезпечити майбутнє своїх нащадків. Євроатлантична інтеграція – один із таких шляхів», – підсумував журналіст.

1 КОМЕНТАР

  1. Это верно. Для всех НАТО было что такое страшное и агрессивное. Именно так же в образах совков стояли фильмы про УПА,про бандеровцев. Там они просто отмороженные негодяи ,которые убивают всех подряд. И распиливают циркулярной пилой живых людей. Ну и т.д Поэтому россия была как что то хорошее. А там в это время готовились убивать украинцев ради того,что бы захватывать их земли и добро. Не просвещенность одних привела к тому,что лучшие погибают,а те кто тупо орал ,что НАТО это зло,что цивилизация это плохо,что демократия не то и т.д. теперь может и жалеют,но не все.Потому ,что вата в головах.

Comments are closed.