Військово-морські сили ЗСУ
Концепція розвитку флоту передбачає збільшення ВМС ЗСУ до 2020 року втричі

Флот Військово-морських сил Збройних Сил України до 2020 року планується збільшити втричі. Про це на брифінгу повідомив перший заступник начальника штабу командування ВМС ЗС України контр-адмірал Дмитро Таран, передає УНІАН.

За його словами, збільшення чисельності передбачає концепція розвитку флоту, яка зараз проходить узгодження в Міністерстві оборони. Таран зазначив, що 75% свого військового флоту Україна втратила через агресію Російської Федерації в Криму, і зараз ВМС налічують близько 40 одиниць. «Вони морально застаріли, половина потребує ремонту», – сказав контр-адмірал, уточнивши, що кількісний склад збільшиться не лише за рахунок бойових кораблів, але й допоміжного флоту.

Він нагадав, що у квітні Президент України Петро Порошенко дав розпорядження розробити концепцію відродження національного флоту. Командування ВМС провело низку круглих столів, семінарів, зокрема, за участю представників Міністерства оборони країн-членів НАТО, які допомогли у розробці концепції моделі розвитку ВМС.

«До кінця 2017-го, у 2018 році плануємо отримати новий корабель – корвет «Володимир Великий», який будується в Миколаєві на Чорноморському суднобудівному заводі», – сказав Таран. Він також нагадав, що протяжність морського кордону України становить близько 1,35 тис. км, ще майже 30 тис. кв. м – територіальне море, плюс 70 тис. кв. м – морська економічна зона.

Водночас, як зазначив контр-адмірал, Росія не відмовилася від агресивних дій проти України. Нині РФ сконцентрувала в чорноморському регіоні близько 20 тис. бійців, близько 40 кораблів, близько 50 літальних апаратів тощо, які можуть завдати удару по стратегічно важливих об’єктах України. Таран також зазначив, що, за попередніми даними, через анексію Криму Україні завдано збитків на 150 млрд дол. Контр-адмірал наголосив, що збитки можуть збільшитися, якщо не відродити вітчизняний військовий флот.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ