Портал влаштував своєрідну акцію протесту

З 4 липня портал «Вікіпедія» недоступний чотирма європейськими мовами – італійською, іспанською, латиською та польською. Таким чином відкрита Інтернет-енциклопедія хоче привернути увагу європейців до запланованого на 5 липня голосування за директиву про авторське право в Інтернеті, повідомляє Deutsche Welle.

«Замість того, щоб оновити закони про авторські права в Європі та сприяти участі всіх громадян в інформаційному суспільстві, директива передбачає зворотне – ставить під загрозу свободу спілкування онлайн і обмежує доступ до Інтернету, створюючи нові перешкоди і фільтри», – йдеться у повідомленні на сайтах чотирьох версій «Вікіпедії».

Автори відозви стверджують, що ухвалення закону в його нинішній формі може істотно ускладнити обмін новинами в соціальних мережах або доступ до них через пошукові системи.

«Під загрозою опиниться також сама «Вікіпедія», – йдеться в документі.

Як уточнює спеціалізоване видання TechCrunch, найбільш проблематичними є статті 11 і 13 Директиви. Перша зобов’язує новинні агрегатори запроваджувати «податок на посилання», тобто оплачувати копіювання фрагментів журналістських матеріалів. Друга – покладає на Інтернет-платформи відповідальність за порушення авторських прав їхніми користувачами. На думку експертів, це неминуче підштовхне сайти до попередньої фільтрації всього завантаження контенту. Як стверджують критики, перевірити кожну публікацію на дотримання авторських прав фізично нереально, а впровадження автоматизованої системи перевірки – тривалий і дорогий процес. Тим більше що подібні системи не застраховані від помилок.