«Вікіпедія» відмовилася видаляти заборонену в Росії статтю
«Вікіпедія» відмовилася видаляти заборонену в Росії статтю

«Вікіпедія» після консультацій відмовилася блокувати статтю під назвою «Чарас», присвячену наркотику з конопель, аргументувавши це тим, що основу статті складають матеріали ООН та академічні джерела. Про це заявив виконавчий директор «Вікімедіа РУ» Станіслав Козловський, пише Українська правда.

Таким чином, «Вікіпедія» відмовилася виконувати і наполегливі рекомендації Роскомнагляду – видалити матеріал з енциклопедії – і ухвалене раніше рішення суду в селі Чорний Яр (Астраханська область), який заборонив цю статтю до поширення в Росії.

Всесвітньо відомий проект Wikipedia та її російськомовний сегмент використовують захищене протокольне розширення https, що технічно ускладнює можливість блокування окремої статті сервісу провайдерами. А це, у свою чергу, означає, що на території Росії можуть заблокувати весь ресурс повністю.

Козловський прокоментував і можливе блокування: «Ми (до блокування, – ред.) готові з 2012 року, коли був ухвалений закон (ФЗ 139 від 28 липня 2012 року про блокування сайтів, – ред.)». Він пояснив, що рішення суду і рекомендація регулятора суперечить суті освітнього проекту: «Сенс «Вікіпедії» – збирати знання і передавати їх людям… Якщо Роскомнагляд вважає, що людям знання не потрібні…».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ