Віктор Лешик, журналіст

Міністри МЗС трьох європейських країн (В. Британії, Польщі, Німеччини) гостили минулого тижня у Києві. Офіційні повідомлення про смисл і мету написані у стилі «бла-бла-бла».

Як на мене, йде зондування нової моделі європейського блокування. Настрої правлячої польської еліти близькі до настроїв британських прибічників виходу з ЄС. Днями країни-ініціатори ЄС: Німеччина, Франція, Італія та Люксембург устами своїх парламентських очільників виступили за створення зі «старих» членів ЄС практично федеративної держави. І це без включення східно-європейських країн, котрі (Угорщина, Словаччина, Польща) надто часто згадують про свій державний суверенітет.

Польща і В. Британія у разі сповзання до європейської федерації шукають спільників до нового європейського утворення – його іноді називають проектом Міжмор’я. Для реалізації цього проекту потрібна схильність Києва до дрейфування у бік Міжмор’я.

У разі, якщо В. Британія і Польша запропонують військову допомогу у захисті від агресії Росії, у нас є вагомі аргументи на користь нового блоку. До того ж новий міністр Німечиини від ЄС нам нічого нового не пообіцяв.

 Джерело: Viktor Leshyk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ