Віктор Лешик, журналіст

4 мішка картоплі і шмат сала привіз на втіху царю в Москву губернатор Білорусії Олександр Лукашенко. Ні, він ще пишеться президентом, але це не надовго. Союзна держава «Росія – Білорусь», яка на папері існує вже майже 20 років, стає реальністю.

Своїми дотаціями і нафто-газовими ін’єкціями Кремль утримував сусіда в напівзамороженому соціалістичному анабіозі. Досить довго Білорусь була своєрідною вітриною – реламою для інших, які ще думали чи варто інтегруватися з Москвою. Гроші на рекламну кампанію закінчилися і Путін з Медведєвим стали на шлях прямолінійного поглинання «братского народу». І що важливо для всіх інших сусідів – період мирного заманювання у новий союз остаточно на цьому завершується. Настає час агресивних прямолінійних дій по руйнуванню економік непокірних сусідніх держав. Проти України уже вчора введено цілий пакет економічних санкцій; чиняться перепони у торгівлі з Казахстаном; тиснуть на новий уряд Вірменії… Від цього «цивільна» економіка самої Росії все більше буде звужуватися, а мілітарізація усіх ще живих підприємств тільки буде наростати. Білоруси разом з росіянами вкотре стануть сировиною для імперського ненаситного молоха – Путін знову вповзає у фатальну глибоку колію, яка привела уже двічі до розвалу Росію (1917 і в 1991 рр.).

Аншлюс Білорусі – трагедія для самих білорусів і Пірова перемога для Росії. Суттєвого надбання у військовому чи економічному плані не станеться. Й так все, що було життєздатним, прибрано руками російського бізнесу. Безперечно, Путін – найрозумніший і найкращий тактик з усіх царів після Сталіна. Але стратегічно він безсилий вирватися з парадигми сировинної країни третього світу. І деградація і швидка руйнація попри силу-силенну мілітарних структур і зброї неминучі. Як неминучою видається і широко масштабна війна проти єдиної непокірної гордої країни – України, для громадян яких свобода лишається головною чеснотою. Вистояти! Підтримувати все і всіх, що і хто сприяє зміцненню обороноздатності. Безкомпромісно ставитися до всього, що сіє прекраснодушні ілюзії про доброго геніального царя, з яким можна помиритися і жити, як вареники у сметані чи картопля в салі. Білоруси спробували. Не вийде.

Джерело: Віктор Лешик