Віктор Лешик, журналіст

Принципи-закони-права… Це надзвичайно об’ємна тема, яка ніколи не цікавить телевізійні чи радіостудії. А між тим у нас абсолютна плутанина у цих поняттях.

Коли до влади прийшов Горбачов, він проголосив принцип: все, що не заборонено законом, дозволено…

Це активним, підприємливим людям в СРСР сподобалося. І викликало шалене зло у сталіністів, для яких ЗАКОН понад усе. В Україні після 1991 року ці самі сталіністи і перефарбовані лиси строчили без угаву популістські закони, щоб швидко заборонити те, що ще було не забороненим. Пам’ятаю, що навіть на виїзд з мобільним телефоном в аеропорту Бориспіль треба було показувати посвідчення-дозвіл від Укрчастотнагляду… Сталінський законодавчий маразм доповнили українські маразматики-незалежники під орудою Мороза, Ткаченка, Литвина… Тюремна психологія, але тепер з кишеньковим тарифом за обхід закону, панує зараз повсюдно. Гройсман сказав, що уряд відмінив понад 1500 усіляких дозволів і ліцензій, погоджень. Але й того, що є, вистачає з головою. Жодного покарання за те, що чиновник не погодив той чи інший документ, не існує. Опір будь-якій активності на всіх рівнях.

Я чекаю від нової Верховної Ради принципів і чищення законодавчого спаму. Без цього все буде вирішуватися у найсправедливіших і непідкупних українських судах.

Джерело: Віктор Лешик