Віктор Лешик, журналіст

Призначено прес-секретаря президента. Повноважень небагато, а роль важко переоцінити.

Що зараз відомо про «голос президента» Юлію Мендель?

32 роки. Вона навчалася журналістиці в Києві, брала участь у тренінгу для журналістів у Єльському університеті в США, інших американських навчальних закладах, стажувалася у провідних американських ЗМІ, працювала на телеканалах ICTV, «Еспресо», «Інтер»… Уже кілька років журналістка тісно співробітничає з The New York Times. Пише для Forbes, американського Politico та багатьох інших американських видань.

Пригадуєте статтю у The New York Times про корупцію Петра Порошенка і його оточення на фронті й у міністерстві оборони? Зокрема, йшлося про непридатні автомобілі швидкої допомоги, які були продані на фронт компанією Свинарчука «Богдан». Робота Юлії.

Мендель розповіла, що надіслала резюме на конкурс прес-секретаря Зеленського наступного дня після його оголошення – 1 травня.

Потім був дзвінок з АП. За її словами, керівник HR менеджменту поставила ще кілька додаткових питань: чому дівчина обрала журналістику, чи не розгублюється під час публічних виступів, чи може швидко реагувати на запитання і чи знає, що можуть запитувати журналісти.

За кілька днів після телефонної співбесіди Мендель отримала електронною поштою тестове завдання. Треба було записати відеозвернення до українців з нагоди 8–9 травня – 74-ї річниці перемоги над нацизмом в Європі.

У конкурсі взяли участь близько чотирьох тисяч осіб (4 000 осіб !!!). У фінал вийшли троє, з ким особисто спілкувалися Зеленський і члени команди з АП. Претендентам влаштували імпровізовану прес-конференцію з несподіваними запитаннями українською та англійською мовами. Оцінювалися розуміння політичного контексту в Україні та світі, стресостійкість, світоглядні позиції, почуття гумору та швидкість реакції.

Джерело: Viktor Leshyk