Віктор Лешик, журналіст

CША, Китай, ФРН, Франція, Росія… Навіть у таких країнах-гігантах, як Індія чи Бразилія, обурюються, що ці 5 держав вирішують у світі все. Що таке ядерна Індія з мільярдним населенням і Україна? Але ж хуторянського гонору того, просто вже нудить читати: та ми тому Трампу маємо … як заявити, та якби був Порошенко, то він би тому Макрону… і всіх би об’єднав…  Пустослів’я, фехтування зубочистками і розпушування хвоста.

Писав і, незважаючи на числені висловлені зауваження, ще раз напишу: свою війну з Росією у 2014 році Україна програла і уклала угоду про умови миру. Програла і уклала Мінську угоду. Крапка. У свідомості лідерів провідних країн світу війна в Україні закінчилася, а дрібні внутрішні стрільби від того, що Мінськ не виконується.

А Крим? Як і у стосунках з СССР, Захід, не визнаючи анексію Прибалтики, розвивав і торгівлю і спільне освоєння космосу і наукові контакти. У такий формат Макрон і Трамп мають намір перенести стосунки з Росією.

Нам потрібен економічний стрибок. В очах світу ми зі своїм убогим хуторянством, зі своєю тотальною корупцією, продажним судочинством, митницями – уже гірше центрально-африканських країн. Ми цікаві тільки тим, щоб тут на будь-яких умовах затихло і більше не загрожувало ситим і успішним сусідам.

Жодна дипломатія в драних штанях і з протягнутим для подань старим капелюхом нікого ні в чому не переконує. Тільки економічний стрибок. Він є шансом переграти результати російсько-української війни.

Джерело: Viktor Leshyk