Віктор Лешик, журналіст

Уже прочитав чотири чи п’ять «проектів» того, як Україну Зеленський буде зливати Путіну і як Путін всіх на світі переграв.

У підході до оцінок українсько-російської війни та її преспектив є дві крайності. Одна полягає у тому, що ми настільки розбудили світове демократичне співтовариство, сколотили потужну антипутінську коаліцію, запровадили спільно вбивчі санкції та залишається ще рік – два почекати і нам перемогу принесуть на тарілочці наступники кремлівського вождя. Це ілюзія.

Є друга крайність і друга ілюзія. Вона полягає у тому, що без міжнародних санкцій і формальної пост – кримської коаліції ми настільки слабкі, що треба терміново дзвонити Путіну і просити про капітуляцію. От ця друга крайність і друга ілюзія насправді ще до збиття Боїнга над Донбасом зіграла з нами страшний жарт. Ми не стали зброєю відстоювати ні свої землі ні свій суверенітет. Ми не стали відключати відразу у Крим подачу води, електроенергії, припиняти будь-яке транспортне сполучення, вводити військовий стан і рвати дипломатичні зв’язки з агресором. Бо без ЄС і США вважали себе ні на що не здатні.

У нас і без ЄС і США без їхніх санкцій були і є вагомі аргументи для початку переговорів з Росією:
– Крим без дніпрової води дуже скоро перетвориться на пустелю
– Та сама доля може чекати окупований Донбас, якщо тримати на увазі канал Дніпро-Сіверський Донець
– Газова незалежність (уже є в сховищах 18 млрд кубів – найбільше за останні 7 років)
– Незалежність від Росії у поставках палива (твелів) на АЕС
– Програні Росією суди у Стокгольмі по справі «Газпрому» і втрачений для збуту російського газу український ринок
– Українські санкції унеможливили продовження програми військової модернізації ЗС Росії і розгортання нею космічних програм
– Технологічна і організаційна спроможність ( і вже є правові підстави) виробництва Україною ракет середньої дальності
– Досі у структурі крупних власників України значну частку займають російські компанії, які напряму залежать від внутрішньої політики української держави…

Це далеко не повний перелік наших аргументів для серйозних переговорів з агресором. Якщо цими аргументами вміло і з користю для держави (а не для своєї кишені) користуватися, то плач Ярославни на валу можна відмінити надовго.

Джерело: Viktor Leshyk