Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

У президента України Порошенка є один радник, якийсь Бірюков. Йому Порошенко довірив найдорожче – армію підгодованих порохоботів, які і вдень, і вночі вивергають «адміністративний захват» і грубі лестощі з приводу діяльності нашого президента. Цей Бірюков є Другом Президента Порошенка (ДПП). Таких мало. А логіка режиму особистої влади будь-якого авторитаризму проста – чим менше друзів, тим більше ворогів. Друзям – все, а ворогам – закон і тавро «ворог народу». І що у президента Порошенка в голові, то у радника Бірюкова – на язиці.

Нещодавно цей горе-радник заявив, що всі, хто критикують або незадоволені президентом Порошенком, є «ворогами народу». Натовп порохоботів в Інтернеті й ЗМІ підхопили цю стару чекістську тезу і на всі лади почали її пропагувати. Тож, ми маємо справу з президентським трендом – погано прихованим прагненням утриматися при владі за будь-яку ціну, не нехтуючи жодними засобами в боротьбі проти українського суспільства, аж до образи і загроз більшості населення країни. Виходить, що фальсифікація або зрив президентських виборів – це ще не найгірше і найстрашніше, що готує нам олігархічно-корумпована влада.

Таким чином, «бірюковщина» як стиль і метод оточення Порошенка – це несвідомий страх і ненависть влади до переважної більшості українців, які відкинули антинародну політику президента Порошенка. Адже тільки 10% виборців готові голосувати на виборах за нинішнього президента, а значить готові терпіти його далі або задоволені його діяльністю. А решта 90% виборців з різних причин незадоволені Порошенком, як українським президентом. А за логікою і характеристикою його радника Бірюкова, всі вони автоматично потрапляють в групу ворогів Порошенка або «ворогів народу».

Тепер крім брехливих обіцянок і піар-акцій підуть загрози, шантаж, тактика гноблення і розколу українського суспільства з будь-якого приводу.

Джерело: Виктор Небоженко