Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Колишній Президент України Порошенко обдурив патріарха Філарета і предстоятеля ПЦУ Єпіфанія. Хто б сумнівався. Брехня і розводка, інтриги і віроломство щодо своїх партнерів – це характерний стиль політичної діяльності Порошенка впродовж багатьох років. Тому краще було б, щоби «стародавній» Філарет мовчав би і не зізнавався, що Порошенко його «кинув». Бо Порошенко ухитрився обдурити навіть весь український народ, даючи нездійсненні обіцянки, придумуючи різні піар-фокуси і залякуючи українців.

Епіфанію, як керівнику нової української автокефальної церкви (ПЦУ,) не пощастило ще більше, ніж Філарету. Адже Порошенко з самого початку розглядав автокефальну церкву України як свій особистий політичний ресурс і російську імітацію – прекрасний спосіб стравити православних віруючих України між собою. Тепер молодому Епіфанію доведеться жити і працювати в павутині інтриг, що їх виткав цинічний колишній президент Порошенко всередині українських церков. А старому Філарету, який багато побачив за своє життя, треба було більше сподівається на Бога і священиків-патріотів України, ніж на клятви і схеми такого цинічного політика як Порошенко. Тим більше, що Порошенко під час операції з Філаретом залишався прихожанином Московського патріархату, і це не насторожило досвідченого Філарета.

В Україні немає жодного крупного бізнесмена, політика, чиновника, який би не став жертвою жадібності, брехливості, віроломства та інтриг Порошенка. Все, до чого він доторкався, ставало корумпованим, аморальним і антиукраїнським. Гасло Порошенка: нічого священного – тільки мій бізнес. Ніхто з його найближчого оточення елітних корупціонерів не може похвалитися, що він щось хороше зробив не для себе і Порошенка, а для України.

За роки свого правління Порошенко «розбестив» українську квазіеліту, привчивши її до того, що основний принцип успіху в житті – будь-якими шляхами збагачуватися за рахунок України. Тепер Україні доведеться боляче і довго «відхаркувати» результати бурхливої ​​антиукраїнської діяльності колишнього президента Порошенка. Якщо, звичайно, Порошенко ще раз не узурпує владу.

Джерело: Виктор Небоженко