Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Широко відомий депутат Барна знову прославився. Його побили протестанти біля Верховної Ради, які незадоволені депутатами правлячої фракції в парламенті. Він подав заяву в поліцію. Депутата Барну можна зрозуміти. Він зайнятий пошуками публічних страждань. Місяць тому він виступив з дивною заявою, що готовий померти за президента Порошенка. За словами Барни – це для нього буде велика честь. Від такої пропозиції зніяковів навіть сам президент Порошенко, який страшно любить політичні фокуси. Йому ще цього не вистачало.

Але виявилося, що Барна не забув сказаного, але замість «смерті за царя» він шукає на Печерську такі місця, де можна було б під телекамери, публічно, хоча б «постраждати» за президента України Порошенка. Як правило він домагається свого.

Це «дешево і сердито», і ефектно. Бо іншого способу потрапити в майбутній виборчий список на прохідне місце він не бачить. Законодавча діяльність йому нудна. Яскравими законопроектами, які б набирали успішне голосування, він не блищить. Виступати він не вміє. Спроби самовільно влаштуватися охоронцем трибуни, викидайлом парламенту теж погано для нього закінчилися. Ось і доводиться депутату Барні, як нашим «професійним українцям», яких регулярно принижують і б’ють на російських телеканалах, виступати в ролі «хлопчика для биття» для будь-якого розгніваного натовпу в Києві.

Але наші громадяни, які на російському телебачення із задоволенням грають роль «придуркуватих українців» і ганьблять Україну, хоч за це отримують хороші гроші – це такий новий вид «заробітчанства» за всяку ціну. Але було б не дивно, якщо раптом виявиться, що Барна і наші мученики – патріоти України, яких публічно б’ють в телестудіях Москви, отримують путівки і відрядні на свої жахливі вистави в одному і тому ж місці.

Джерело: Виктор Небоженко