Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Зараз багато говорять про те, що хитрий президент України Порошенко послизнувся, наробив помилок і заганяє себе в кут, заодно дискредитуючи країну. Але треба чітко розуміти, що президент України Порошенко – не ідіот і не слабак. Він просто не відповідає часу, місцю і завданням, що стоять перед Україною та її президентом. На жаль.

В інший, мирний, не кризовий час йому б ціни не було. Особливо в сфері бізнесу або виконавчої влади. Але президент з нього не виходить. А зараз він не тягне і злиться на інших, але не на себе. Всі навколо винні, крім його самого. Порошенко за все хапається, всіх і все контролює, все намагається зробити сам і заодно заробити на всьому. Він реально розривається між владою і збагаченням. Все інше в його президентській діяльності (реформи, боротьба з корупцією та російською агресією) здійснюється за «залишковим принципом» і перебуває в зоні чорного піару, демагогії та політичних інтриг.

На його поведінку і ухвалені ним рішення сильно впливає така риса його характеру як патологічна підозрілість – він вірить, що хтось хоче відібрати у нього владу або заробити більше за нього. Ситуація постійно погіршується такими особистими якостями як колосальна зарозумілість і самовпевненість. Все, що він робить, на його думку, або мудрі вчинки, які мають рятівне значення для країни, або дрібні прикрі помилки, на які не варто звертати увагу. Але поведінка інших, на думку президента Порошенка, продиктована лише корисливими, підлими чи злочинними мотивами. При цьому він вірить в свою щасливу долю і унікальність, і вважає, що Україні дуже пощастило з таким президентом.

Джерело: Виктор Небоженко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ