Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Кілька днів тому в Пекіні відбулася грандіозна подія світового масштабу. Китай презентував свій проект «Нового Шовкового Шляху». На цьому форумі «Один пояс – один шлях» зібралися представників 130 держав, 29 з яких були представлені лідерами країн. Президент Росії Путін загубився серед гостей цього всесвітнього форуму. Бо всі прекрасно розуміли, що Путін не бере участі в цьому «святі життя». Росія опинилася в стороні від цього проекту Нового Шовкового шляху, що проляже південніше Росії. Тому Росії в цьому проекті «нічого не світить». Більше того, цей інтеграційний і геополітичний проект зв’яже Китай з Європою, минаючи Росію. Таким чином у Кремля з’являється грізний конкурент в євразійському проекті, в який Пекін збирається вкладати величезні кошти. По суті справи, це серйозна альтернатива Євразійському Союзу, на який Путін витратив 10 років.

Більш того, якщо подивитися на карту країн, за якими проходитиме Новий шовковий шлях, то він підозріло сильно збігається з відомим планом «Анаконда» з оточення СРСР військовими базами і конфліктами часів Холодної війни. Не випадково китайці дали йому таку цікаву назву – «Один шлях – один пояс». Китайський світ повільно, але, але впевнено виграє у «русского міра» Путіна.

Виходить, що крім маленької, але болючої для Росії геополітичної пастки, в якій опинився Кремль після нападу на Україну і захоплення її територій, Путін виявився у великій геополітичній пастці – гетто для країн-ізгоїв. Захід і Схід повільно ізолюють Путіна від решти світу, з метою спільного використання Росії, що стає дедалі слабшою. На Сході й Півдні Росії тепер обмежує і тисне Китайський шовковий шлях. А на Заході, до Європи, йому перегороджують шлях, санкції та Україна, що бореться з агресором. Залишається тільки Північ. Але і Арктику у нього впродовж найближчих 10 років відберуть.

А на підході нова геополітична неприємність для Путіна. Його друг президент Туреччини Ердоґан, якому Кремль так допомагає, швидкими темпами формує під себе нове геополітичне утворення – від Криму і Стамбула до Астани і Ашхабада – «Тюркський світ», який йде на зміну Османського проекту і турецької республіки Ататюрка. І цей «тюркський світ» конфліктуватиме не з китайцями чи арабами, а з «русскім міром» Путіна».

Джерело: Виктор Небоженко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ