Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Зараз активно обговорюються кандидатури на посаду Генпрокурора замість Луценка. Сам Луценко натякає в своїх заявах, що він готовий і далі так само погано боротися з корупцією і активно займатися політичними інтригами, але вже на користь нового президента. Це буде величезна помилка президента Зеленського, якщо він залишить Луценка в прокуратурі. Луценко занадто яскравий «сімейний» символ політики і режиму особистої влади колишнього президента Порошенка. Нехай краще Луценко будує нову партію на парламентські вибори і відбивається на допитах від своїх колишніх підлеглих.

Інше питання, що, може, Луценко і не потрібен президенту Зеленському, навіть зі своїм компроматом на корумповане оточення Порошенка і самого Порошенка, але він явно потрібен юристам Трампа для того, щоби замість «російського втручання» у внутрішню політику США зробити «український слід» в американських виборах. У цьому зацікавлений і Путін. Дрібний дипломат і великий авантюрист, колишній президент Порошенко сам дав серйозний привід для критики з боку адміністрації президента Трампа. Тому для розкрутки «українського сліду» президентам Трампу і Путіну потрібен діючий генпрокурор України Луценко, як солідний фігурант у цій справі і в боротьбі з демократами Клінтон-Обама. А самому Луценку знадобиться мужність відкрито свідчити в американських інстанціях проти Порошенка.

А те, що в ході розслідування «українського сліду» може і повинен постраждати, через свій непрофесіоналізм і авантюризм, колишній президент України Порошенко, який, на свою біду, колись і продавив у Верховній Раді призначення Луценка генпрокурором, то це вже нікого не хвилює. Для того, щоби залишитися на своїй посадіГенпрокурора Луценко зробить все, що його попросять в Україні або за кордоном. А далі – як карта ляже.

Джерело: Виктор Небоженко