Директор служби «Український барометр», політолог Віктор Небоженко

ЗАКОН «ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ окупованих районів КРИМУ І ДОНБАСУ».

1.Давно треба було відмовитися від політико-правого використання терміна «АТО». Йде війна, а не антитерористична операція. Використання терміну «АТО» створювало перешкоди для загальнонаціональної консолідації всього українського суспільства. Але найгірше виявилося в тому, що відмова нашого політичного керівництва, до сих пір, від визнання Росії агресором і факту війни створила для кремлівських пропагандистів ідеальні можливості в боротьбі з Україною. Всі три роки Кремль вбиває в голову всьому світу, своєму населенню і українцям ідею, що на Донбасі йде «громадянська війна», а не «АТО» і немає жодної окупації з боку Росії. А міжнародне співтовариство змушене було оголосити санкції у відповідь на реальний факт війни Росії проти України. Тому трирічна завзята відмова від визнання війни і окупації Росією частини території України – це колосальна політична помилка нашого політичного керівництва.

  1. Обговорюваний в українських ЗМІ законопроект РНБО «про реінтеграцію …» повинен бути реальною і сильною, українською альтернативою ганебним Мінським домовленостям, а не їх прихованим рімейком. Нав’язлива ідея наших політиків знайти політико-комерційний компроміс з Путіним за спиною України заохочує агресора. А також збільшує ймовірність таємної угоди між Заходом і Кремлем за рахунок національних інтересів України.
  2. Приїзд Путіна до Криму ще раз підтверджує тезу, що не можна відривати військово-політичне завдання звільнення Донбасу від деокупації і демілітаризації Криму. Тому обговорюваний закон повинен називатися коротко і чесно: «Про звільнення окупованих територій Криму і Донбасу». Крим повинен стояти на першому місці, бо він піддався фейковій легітимації і насильницькій юрисдикції Росією. А реальне звільнення окупованих районів повинно відбуватися в зворотному порядку. Треба починати з визволення (санації, пацифікації і демілітаризації) Донбасу і Луганська. А також, за допомогою США і Німеччини, відновлення державного кордону України в цьому районі.
  3. А потім, обов’язково, почати за міжнародної допомоги процес звільнення Криму. Бо нам ніколи не вдасться повністю «нормалізувати» Донбас, поки Крим буде під контролем Росії. Це висновок, який ми повинні зробити з провального путінського плану створення маріонеткової держави «Новороссія» на території України.

Джерело: Віктор Небоженко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ