Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

НОВИЙ ПОРОШЕНКО

У долі Президента України Порошенка олігарх остаточно переміг президента. Це погано для президента і всієї України, але добре для «останнього щасливого олігарха України». Петро Порошенко виявився простішим і примітивнішим, ніж здавався. Його хитрість і спритність, брехливість, красномовство, блеф, нескінченні розводки і підбурювання всіх проти всіх добре працюють, поки люди терплять і сподіваються на нього, а ситуація не загострюється. Якщо все стає погано для нього, тоді він поводиться як звичайний маленький Янукович. Він відкрито стає жорстоким, злим, жадібним і цинічним. Порошенко віддає наказ про розгін блокадників напередодні Дня добровольців, демонстративно показуючи людям, що з цього дня не українці, а він – Господар країни. Порошенко втомився прикидатися президентом всіх українців до великого задоволення свого партнера Путіна, якого він так і не зміг за три роки війни проти Росії назвати своїм ворогом.

Віддавши наказ про розгін блокадників, він прекрасно розумів, що він не правий і що він несправедливо використовує силу – спецназ – що йому вручила Україна в надії, що він використовує її на добру справу – захист країни і боротьбу зі злочинністю. На жаль, замість цього він використовував силовиків для захисту тих, хто під час війни торгує з ворогом і отримує величезні бариші.

Більш того, спецназ СБУ і МВС – це був останній редут його захисту в разі виникнення надзвичайної обстановки в країні та прямої загрозу життю і здоров’ю президента. А він використовував їх для того, щоби стравити волонтерів, добровольців, воїнів АТО зі спецназом СБУ і МВС, заодно успішно дискредитував їх в очах громадян України. З волі Порошенка в ЗМІ та Інтернеті піднялася справжня «радянська хвиля» ненависті до блокадників. Путін буде задоволений – «український шатун» розбушувався. Що й потрібно було довести. Більш того, авторитарний Порошенко розраховує, що змушуючи силовиків СБУ і МВС боротися з власним народом, він намертво зв’яже їх зі своєю політичною долею, і це велика помилка. Так чинив і Янукович під час Майдану.

Ситуація стає зрозумілою для всіх крім президента та його оточення – ображаючи Україну, Порошенко автоматично потрапляє в руки Кремля. Бо якщо президент країни не спирається на народ України, то заради утримання влади, за всяку ціну, йому доведеться спиратися на силу Путіна. Все, коло замкнулося. Тепер Порошенко потрапив в пастку Путіна, який обирає способи його «використання» залежно від своїх стосунків з президентом США Трампом і ситуації в Україні.

Україна до останнього сподівалася, що президент Порошенко ще зможе різко змінитися і стати на український, реформаторський, демократичний шлях. На жаль, все пішло за гіршим сценарієм… Тепер і від нього вже мало що залежить – логіка формування авторитарного режиму особистої влади без опори на народ, за рахунок насильства і брехні, вимагає певних кроків. Що стосується ворогів Порошенка, тепер у них вся справа в певному моменті або «техніці». А приводів для народних протестів тепер буде з кожним днем все більше і більше. А силовиків, яких можна буде використовувати проти народу, буде все менше і менше.

Джерело: Виктор Небоженко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ