Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Ось під такою кличкою колишній президент Порошенко може увійти в політичну історію України. В останні дні свого перебування на посаді Президента України Порошенко, з одного боку, робить все, щоби продовжити агонію свого режиму влади, затягуючи інавгурацію і мирну, демократичну передачу влади новому президенту Зеленському. А з іншого боку, він розвинув бурхливу активність щодо створення політичного прикриття своєї корупційної багаторічної діяльності на посаді президента країни. З цим пов’язана поява численні нових, високопоставлених суддів, нових генералів, героїв України, які ніколи б не стали ними, якби Порошенко не програв вибори.

Саме цими мотивами пояснюється його гарячкова спроба легалізувати і формалізувати армію порохоботів в суспільно-політичний рух – «Рух-25%», якому доведеться проводити галасливі акції протесту біля судів, де будуть слухання про кримінальну діяльність колишнього президента. Але якщо він за п’ять років не зміг перетворити Блок Петра Порошенка (БПП) на повноцінну політичну організацію, то як він реально за кілька місяців до виборів створить під себе свіжу, «безневинну» парламентську партію?

Порошенко не просто чіпляється за владу за будь-яку ціну, даючи привід Заходу дивуватися і знущатися над млявою українською політико-конституційною машиною, яка не може змусити впертого, властолюбного і жадібного політика виконати свій обов’язок і залишити місце служби. Справа в тому, що дії Порошенка реально дискредитують звання Президента України, дестабілізуючи верховну владу в Україні. Адже практика саботажу і шантажу старої влади буде поступово переходити й на інші рівні та гілки влади.

Але найгірше те, що останні провокаційні дії колишнього президента Порошенка «розгойдують» напівзруйновану українську державу, об’єктивно продовжуючи його послаблювати, і тим самим допомагають Кремлю утримувати Україну у своїй орбіті. І неважливо якою мовою він це робить і які гасла він виголошує, головне – це збереження інтересів Росії в Україні. А значить у Порошенка є шанс утриматися в політиці, а не опинитися у в’язниці.

Джерело: Виктор Небоженко