Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Зустріч Трампа і Путіна в рамках Великої двадцятки остаточно поховала надію Кремля на швидку і таємну угоду між США і Росією щодо долі України без її відома. Трамп скоротив і формалізував цю зустріч з Путіним до рівня зустрічі з Порошенком. Жодних серйозних питань і пропозицій. І все при свідках. Тим самим американці показують, що вони не бачать великої різниці між Путіним і Порошенком. І той, і інший є проблемою для Вашинґтона, яка розв’язуватиметься в комплексі. А після того як американці позбавили Путіна бажання вирішувати майбутнє України за її спиною, таємно між США і Росією, Вашинґтон одразу ж береться за українське політичне керівництво як головну перешкоду для радикальних реформ і боротьби з російською агресією. Спроби Банкової в своєму саботажі тиску США спертися на Кремль будуть жорстоко присікатися американцями.

До Києва вже прилетів Держсекретар США Тіллерсон. Він вимагатиме від українського президента реальних кроків в політичних і економічних реформах, посилення боротьби з елітною корупцією та ефективної боротьби з російською агресією. А щоби Президент України хоч трохи виконував свої обіцянки, які він дає США, і не тягнув час, підміняючи серйозні політичні кроки піаром, інтригами і політичними фокусами, в Києві залишається моніторити і впливати на ситуацію спецпредставник США, досвідчений дипломат Курт Волкер. Він добре знає Україну і, здається, розуміє її проблеми. Тому нашому політичному керівництву буде важко його обдурити. Його завдання – змусити Порошенка думати не тільки про свої економічні інтереси та мрії про другий президентський термін, але і про Україну. Парадокс, але це так.

Звичайно, кілька місяців український президент Порошенко буде досить успішно «водити за ніс» спецпредставника США Курта Волкера, обманюючи його і зітхаючи про те, яка важка йому попалася країна, і як багато він хоче зробити для України, але на все не вистачає часу. Спроби підкупити або дискредитувати Волкера також залишаться приємними мріями українських політиків, що їх стимулюватиме Кремль. Але вже взимку або американці поміняють Курта Волкера на більш рішучого дипломата, здатного зрушити справу з мертвої точки, або до українського президента буде застосований класичний набір «дресирування» хитрого політика – суміш «уколів і ласок», погроз і привабливих пропозицій. В кінцевому рахунку, це дозволить американцям зробити поведінку українського президента Порошенка та його оточення більш передбачуваною та продуктивною.

Джерело: Виктор Небоженко

2 КОМЕНТАРІ

  1. А не краще ізолювати кривавого україножера вальцмана? У пеклі його зачекались.

  2. Поміняти Волкера на більш рішучого? А хіба такі існують? Його представляли як яструба.

Comments are closed.