Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Крім виборів в Україні, як завжди, розігруються ще кілька сценаріїв, малозрозумілих і невидимих ​​для громадськості. Так, наприклад, на своєму форумі щодо самовисування президент Порошенко раптом заговорив про «холодний мир». Цього ж дня, на іншому форумі, інший політик – кум Путіна і друг президента Порошенка, легендарний Медведчук – відкрито і нахабно заявив про необхідність «автономізації» окупованого Росією Донбасу.

Здавалося б, що пов’язує цих трьох політиків – Путіна, Порошенка і Медведчука? Попри зовнішній конфлікт, який розігрує Порошенко на цих виборах («я або Путін»), їх пов’язує спільна гра проти інтересів України. Але результати президентських виборів 2019 року в Україні можуть бути явно не на користь Кремля – ​​поразка Порошенка. Тому зараз вони потребують один одного більше, ніж будь-хто. Цю трійку політиків пов’язує їхній загальний сценарій майбутнього України, написаний в Кремлі, незалежно від того, хто стане президентом країни.

Зараз, під час президентської кампанії, на наших очах, режисується «п’єса» Путіна, написана для двох його улюблених акторів: «холодний мир» Порошенка – як політична умова для «автономізації Донбасу» Медведчука після того, як звідти підуть російські війська і увійдуть «миротворці Африки і СНД». При цьому куратором формально звільненого Донбасу повинен стати все той же Медведчук, а не Ахметов або реальна міжнародна адміністрація.

Джерело: Виктор Небоженко