Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Кремль довго і відрито погрожував Україні та США, що політика посилення військово-політичної допомоги Україні в боротьбі з російською агресією і публічне надання Києву новітньої військової техніки і летальної зброї оборонного типу спричинить миттєву потужну реакцію Росії. Але виявилося, що США не злякалися цих загроз Путіна і виділили абсолютно буденно, через Конґрес, 500 мільйонів доларів на ці цілі. Кремль мовчить. Москві стає ясно, що Вашинґтон остаточно відмовився від політики закулісних угод щодо України з недоговороздатним і непередбачуваним Путіним.

Точно така ж реакція Росії, крім обов’язкової істерики в кремлівських ЗМІ, буде, коли Україна через три роки після початку війни все ж таки зважиться назвати речі своїми іменами і оголосити Росію країною-агресором. У відповідь Кремль загрожуватиме негайно визнати сепаратистські республіки Донбасу – «ДНР» і «ЛНР» – і укласти з ними екстрений договір про масовану військову та матеріально-технічну допомогу. Але Київ не повинен цього боятися. Причин тут багато.

По-перше, російський бюджет вже не може тягнути матеріально-технічне і фінансове забезпечення «ЛНР» і «ДНР». Про це відкрито кажуть в Москві, вважаючи за краще допомагати Калінінграду та окупованому Криму, але не сепаратистським республікам Донбасу. І, зауважте, це не викликало масового протесту ані в Росії, ані на Донбасі.

По-друге, це дуже важливо, ніхто в світі не наслідуватиме приклад Росії й не визнає ці сепаратистські утворення, які не відповідають принципам міжнародного права.

По-третє, що особливо буде болісно і принизливо для путінської Росії, будь-які наміри Кремля на Донбасі – військові або політичні – одразу викличуть нові міжнародні санкції, які вже зараз серйозно впливають на економіку і політику Росії.

Джерело: Виктор Небоженко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ