Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

В останній місяць одразу кілька потужних ударів завдали США по морально-політичному самолюбству путінської Росії. Росіяни обурені, а відповісти нічим.

  1. Всесвітньо відомий американський актор Морґан Фріман виступив зі своїм відеозверненням, що спричинило величезну реакцію в усьому світі й хвилю обурення в Росії. Ви тільки вдумайтеся. Кремль витратив багато часу і сил для того, щоби дискредитувати американського президента афроамериканця Обаму. А тут якийсь великий артист, знову афроамериканець, відкрито і спокійно говорить всьому світу, що Росія – країна-агрессор, і вона веде війну із США. Латентний расизм путінської Росії такого приниження витримати не може.
  2. Віце-президент США Пенс демонстративно вийшов із зали засідання ООН, коли там виступав представник Росії. Заради справедливості зауважимо, що разом з ним на цей символічний красномовний крок зважився і президент України Порошенко, що потребувало від нього особистої мужності. Що не зробиш для того, щоби у Вашинґтоні не ставили гостро питання про розгул елітної корупції та відсутності реформ в Україні.
  3. США зібрали пропозиції 120 країн про реконструкцію ООН для того, щоби демократизувати процес ухвалення політичних рішень. Але хоча Росія категорично проти, цей процес реформування ООН вже не можна зупинити. Росія відчайдушно намагається втримати свій колишній вплив в ООН.
  4. Виклик керівництва фірм «Ґуґл» і «Лабораторії Касперського» в Конґрес США для надання свідчень про факти кібервійни Росії проти США. Зверніть увагу, що і ті, і інші покірно погодилися дати найвідвертіші свідчення не в Кремлі, а в Вашинґтоні. Скоро прийде черга Ассанжа, який відчуваючи смажене, вже виступив із несподіваною і неприємною для Кремля заявою, що Росія цілеспрямовано тролить США.
  5. США офіційно запропонували російським громадянам, які намагаються виїхати в Америку, оформляти свої візи не де-небудь в Гельсінкі або Ризі, а в столиці України – Києві. Іншими словами, не найбідніші і успішні росіяни, що мають свої інтереси в США, тепер змушені проходити принизливий для них прикордонний контроль і чесно відповідати ввічливим українським прикордонникам про цілі свого приїзду в нашу країну, місце і час їхнього перебування. Це не якісь російські ґастарбайтери, а вершки російського суспільства. Скоро біля американського посольства в Києві ми побачимо масу цікавих і відомих людей з Росії, знайомих персонажів, які відзначилися своїми антиукраїнськими витівками і заявами. Тепер їм доведеться трохи заспокоїтися, в іншому випадку українські прикордонники їх просто не пустять в нашу країну.

Це короткий список морально-політичних уколів, які завдали США путінській Росії лише за останній місяць. Це, ймовірно, нова стратегія США в боротьбі з Росією. Поряд із наростаючими гострими санкціями Штати будуть регулярно наносити морально-психологічні уколи, на які Кремлю вкрай важко адекватно відповісти.

Джерело: Виктор Небоженко

2 КОМЕНТАРІ

Comments are closed.