Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

ДВІ ДОЛІ

Як швидко змінюється життя, навіть для багатіїв, і як сильно можуть різнитися долі українських олігархів. Комусь дістались Мальдіви, Сейшели, поїздки Європою, зрештою «Віденський бал», а іншому – доводиться ховатися від цікавих журналістів і американських слідчих. Потайки він сподівається на захист Путіна від екстрадиції до в’язниці США.

Один олігарх-президент знайшов в собі сили в це небезпечний і важкий для країни час приїхати до Відня на бал, на це «свято життя». У цьому розкішному фраку він, дійсно, добре виглядав – як президент успішної, багатої країни, де живуть найщасливіші люди Європи. Порошенко приїхав на цей «Віденський бал» попри страшне здивування західних партнерів України, попри заздрість своїх політичних супротивників, ненависть економічних конкурентів, а також страшне невдоволення громадської думки країни. Люди в черговий раз не зрозуміли свого президента. А він і не намагався виправдовуватися. Головне, що йому добре і він недосяжний для критики. Він, як завжди, переконаний, що має рацію, а інші – або помиляються, або навмисне згущують фарби.

А іншому українському олігарху Фірташу, який колись повірив своєму другові Порошенку і допоміг йому стати Президентом України, зараз в тому ж Відні доводиться наполегливо вивчати англійську, ходити на допити, викручуватися, торгуватися, побоюватися за своє життя і пересуватися вулицями Відня з браслетом на нозі, як звичайному американському гангстерові.

Цікаво, чи відбулася їхня таємна зустріч у Відні, чи ні? Адже з якоюсь метою олігарх-президент Порошенко приїздив до Відня.

Але в будь-якому випадку, порівнюючи ці дві долі, ще невідомо, кому з них в майбутньому пощастить більше.

Джерело: Віктор Небоженко