Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Цинічні правлячі політики раптом згадали про українського виборця та його біди. Поряд із нестримною демагогією і брехнею в хід пішли різноманітні піар-акції СОЛІДАРНОСТІ з українським народом. Один заявляє, що саме він подарував українцям «безвіз» або особисто добув «Джавеліни». Інший нахабно хвалиться створенням антикорупційного суду, хоча він особисто витратив два роки і величезні зусилля на те, щоби цього суду не було. Третій вирішив здати, про всяк випадок, свою кров для бійців на фронті. Краще б припинив корупцію у військових поставках. Четвертий пропонує один день всім поголодувати разом із вмираючим у російській в’язниці Сенцовим. П’ятий судорожно складає списки, чи то «ворогів народу», чи то «друзів влади». Інші політики просто одягли «вишиванки» і стали частіше ходити до церкви під приціли телевізійних камер.

Телевізійні ток-шоу аж тріщать від політиків, які хочуть «в особливо цинічній формі», ще раз, «по-новому», врятувати Україну. Відчувши смажене, з Італії терміново повернувся легендарний «демотиватор» української політики Савік Шустер. А ті, хто не може прорватися на телебачення, просто займаються масовою соціальною корупцією, скупкою голосів виборців, сподіваючись залишитися при владі.

Але частина політиків поводиться спокійно. Їм не треба прикидатися, що вони поважають і люблять українців. Так, наприклад, один міністр у Кабміні був чесним і до межі цинічним. Він відрито радить українцям затягнути паски і менше їсти. Мабуть, він не збирається на вибори, як і його прем’єр. Інший вирішив зробити собі і друзям премію в 45 млн доларів. А в помсту за критику пригрозив пів-України залишити без газу і підняти вдвічі ціни на газ для населення. Ці представники влади не приховують свого зневажливого ставлення до українців і нікуди не поспішають.

Але всі політики, які хочуть залишитися за всяку ціну при владі і грошах, до березня 2019 року намагатимутьсяся догодити, лестити, брехати, співпереживати, погрожувати і нещадно любити українського виборця. А потім, після виборів, все почнеться спочатку.

Джерело: Виктор Небоженко