Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Найголовніший результат американської атаки в Сирії полягає в тому, що Кремль реально змирився або «погодився» на знищення своєї техніки і загибель своїх «іхтамнєтов». І головне – без реального опору або ракетної відповіді з боку своїх ППО. Попередні загрози, прокльони, залякування, образи до і після після ракетного обстрілу з боку Росії вже не грають ролі і розраховані були скоріше на внутрішньополітичне використання, для свого телеглядача, а не для допомоги своєму сирійському союзнику.

Найімовірніше, так буде і в разі загострення збройного конфлікту на Донбасі. Наприклад, під час проникнення миротворчих військ в «тіло» сепаратистських республік «ДНР-ЛНР». Імовірно, буде скажена істерика Кремля, стогін і виття російських ЗМІ та пасивність у реакції Путіна та стриманість Кремля, який не захоче заради сепаратистських псевдореспублік на Донбасі погіршувати своє міжнародне становище.

Іншими словами, в разі загострення військового конфлікту на Донбасі, Захід, на основі відритих або секретних політичних домовленостей з Києвом, може сміливо надавати екстрену військово-технічну або ракетну допомогу Україні, не побоюючись серйозної реакції Кремля, який вже чотири роки доводить всьому світу, що російських військ в Україні, на Донбасі немає. А значить і немає причин, як у випадку із Сирією, на відповідні дії, здатні викликати серйозний міжнародний конфлікт з переважаючими збройними силами західної коаліції.

Джерело: Виктор Небоженко