Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

СПІЛЬНИЙ СТРАХ ДВОХ ПРЕЗИДЕНТІВ

У кривавій війні з Росією елітна нестримна корупція верхівки української влади прямо веде до посилення позицій ворога і до смертельно небезпечного ослаблення України. Тому Кремлю вигідна жахлива українська корупція. Через три роки війни стало зрозуміло, що не слабкість української армії або непрофесіоналізм генералів, а саме корупція у вищих ешелонах влади – від президента до міністра, «народного» депутата чи губернатора – робить країну нездатною ані на реформи, ані на перемогу над ворогом. Після Майдану і перемоги президента Порошенка відбулося остаточне злиття вищої влади, мафії та привілейованого бізнесу, яке зробило корупцію єдиним механізмом управління, що розкладається від цієї ракової пухлини, українською державою та суспільством.

Чому в Україні порохоботи і офіційна пропаганда так сильно бояться і дискредитують Навального? Тому що у президента Росії Путіна і президента України Порошенка одна спільна проблема – елітна коррупція. Це джерело їхньої сили і слабкості країни.

Наша влада в тихому жаху. Досі Путін боявся Майдану у себе в країні. А тепер київська влада боїться масових протестів проти корупції. Уявіть собі, якщо ця «зараза» – боротьба з корупцією – перекинеться з Росії в Україну, і в 80-ти містах України пройдуть мітинги протесту проти безмежної корупції нашої влади – президента, депутатів, силовиків, міністрів. Цей «дев’ятий вал» буде страшнішим за будь-який Майдан. А як діятиме українська поліція у відповідь на масові акції, ми вже бачимо в Росії.

Джерело: Виктор Небоженко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ