Директор служби «Український барометр», політолог Віктор Небоженко

ЗАХІД ЗДИВОВАНИЙ, А РОСІЯ ЗАЗДРИТЬ І ЗЛИТЬСЯ.

Головний результат цих дебатів на стадіоні між кандидатами в президенти Зеленським та Порошенком не внутрішньополітичний, а несподіваний зовнішньополітичний ефект. Самі дебати нічого не змінили в поглядах українських виборців. Порошенко, як завжди, переконував тільки своїх виборців і погрожував всій решті України, яка посміла зробити свій вибір. Ця ненависть і істерика проривалися в кожному його жесті і слові. А Зеленський намагався не робити політичних помилок.

Головний результат дебатів виявився зовнішньополітичним. Захід знову здивований оригінальними формами публічної демократії і способами політичної боротьби в Україні. Цього разу українці відмовилися від чергового Майдану і його жертв, а вирішили банально використовувати вибори для зміни політичної ситуації на свою користь.

Не менш різка, але жива і суперечлива реакція на дебати була в Росії. Офіційна пропаганда в шоці і чекає найвищих вказівок, адже українці такими демократичними виборами побічно критикують вічну владу Путіна і цінність авторитаризму в Росії. А це вже набагато гірше, ніж ймовірні перемоги українців на фронті на Донбасі. Іде надійний і таємний друг Путіна – Порошенко. Як вони розуміли один одного і кілька років успішно «розводили» і Захід, і свої народи! Без роботи може виявитися і Медведчук.

У масовій свідомості росіян оцінка українських дебатів коливається від заздрості і похмурого нерозуміння, що відбувається в Україні, до шоку і відритої невіри в те, що таке можливо під боком Росії, що так можна брати участь в політиці при живому Путіні.

А Білорусь завмерла і з цікавістю чекає коментарів київських дебатів від свого вічного президента. Лукашенку все це страшно не подобається, що твориться поруч з Мінськом, але сильний шок Кремля від українських виборів компенсує його занепокоєння від того, що відбувається в Україні.

Джерело: Віктор Небоженко