Віктор Пинзеник, нардеп, колишній віце-прем’єр і міністр фінансів України

Законопроект про Конституційний Суд, що передбачав нечувані досі в Україні розміри зарплат державних чиновників (суддів КС), відхилено. І хоча до другого читання заробітки дещо зменшили, вони все ж залишилися такими, які я не можу назвати інакше, ніж непристойними.

Судіть самі: суддя отримує оклад у розмірі 150% до окладу судді Верховного Суду. А це 180 тис. грн. (75 прожиткових мінімумів, а додайте ще коефіцієнт 1,5). Надбавка за стаж може сягати 40% – 72 тис. грн, надбавка за вчений ступінь – ще до 20% (36 тис. грн). Набігає 288 тис. грн. А ще є доплата до відпустки за праведні труди – 288 тис. або 24 тис. грн на місяць. А це вже більше 300 тис. грн. Наголошу – на місяць.

Із суми заробітку нараховується пенсія у розмірі 80%, а це 230 тис. грн – стільки, скільки пересічний український пенсіонер отримує за все своє життя.

Не забули і про квартири. Як же без них. Хоча: йшлося про службові квартири. Не можна сказати, що дана обставина була єдиною причиною відхилення закону, але вона стала однією з головних.

Залишається побажати нам усім, щоб здоровий глузд, який з якихось причин заблукав до парламенту, не знайшов дороги назад.

Джерело: Віктор Пинзеник

БЕЗ КОМЕНТАРІВ