Понад 59 тисяч автомобілів були вивезені з Литви в Україну в обхід існуючих законодавчих норм

У зв’язку із систематичними порушеннями законодавства Литви офіційний Вільнюс ініціює конфіскацію авто на литовських номерах в Україні. Про це інформує видання Аutomotive

У Митному департаменті Литовської Республіки заявили, що понад 59 тисяч автомобілів були вивезені з Литви в Україну в обхід чинних законодавчих норм, тобто з грубими порушеннями митних правил.

Таким чином, Литва запроваджує норму, згідно з якою при перетині кордону України з однією з європейських держав подібні автомобілі конфіскуватимуть на місці.

Крім того, українська сторона отримає дані про незаконні автомобілі, завдяки яким правоохоронці зможуть виявляти, затримувати і конфіскувати транспортні засоби, що незаконно потрапили в країну.

Нагадаємо, за даними Державної фіскальної служби, понад 63,9 тисячі автомобілів з іноземною реєстрацію знаходяться на території України незаконно.

З ранку 6 вересня в Києві біля Верховної Ради проходила акція власників автомобілів на європейських номерах за легалізацію нерозмитнених авто.  Під вечір 7 вересня поліція відтіснила автомобілістів з-під Ради. Зрештою мітингувальники за легалізацію нерозмитнених автомобілів завершили свій мітинг біля будівлі ВР.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, народний депутат від БПП Ніна Южаніна заявила, що перехід на українські номери вже ввезеним в Україну легковим авто з іноземною реєстрацією обійдеться їх фактичним власникам в 1,0-1,4 тисячі євро.

У листопаді Верховна Рада може ухвалити закон, який забороняє в’їзд незаконних автомобілів з іноземною реєстрацією в Україну.