Нардеп почав говорити українською, а далі перейшов на російську

Депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул знову виступив російською з трибуни Верховної Ради попри заклик перейти на державну мову, передає Українська правда.

Нардеп почав говорити українською, а далі перейшов на мову країни-окупанта: «Шановний народе України, шановні народні депутати, с этой трибуны звучит много политических заявлений (…) говорят о чем угодно – только не о том, что беспокоит людей…».

Перший віце-спікер Ірина Геращенко попросила шанувати державну мову і виступати українською. У свою чергу, Вілкул продовжив російською, зазначивши, що «Україні не потрібна націоналістична диктатура».

Геращенко не перервала його, але потім зазначила: «Це є повага до держави Україна і до державної мови. Ми з вами є народні депутати України, а не Російської Федерації. Російська мова може абсолютно спокійно діяти в Україні, нею можна розмовляти вдома, в кулуарах, в ресторанах, з виборцями – це будь ласка. А в українському парламенті має звучати з трибуни українська мова».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 14 березня виступ депутата від «Опоблоку» Вілкула у Верховній Раді російською ледь не спричинив бійку між парламентарями. Він вперто виступав російською мовою і не зважав на заклики говорити українською.

Після цього спікер Андрій Парубій попросив Регламентний комітет пришвидшити розгляд законопроекту, який зобов’яже виступати на засіданні Верховної Ради лише державною мовою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ