Експерт розповів про справжні політичні ігри в Кабміні Гройсмана

Кабмін намагається подати ситуацію з відставкою Кутового як таку, що не виходить за межі європейської практики. Однак, насправді своїм відходом цей міністр зруйнував ілюзію, ніби в уряді Гройсмана все добре. Про це розповів у коментарі Слову і Ділу політолог Олексій Якубін, оцінюючи відставку очільника Міністерства агрополітики Тараса Кутового.

«Гройсман кілька разів наполягав на тому, що жодних перестановок в уряді не буде. Проте Кутовий пішов. Це свідчить про те, що перестановки вже почалися. І відставка Кутового – перший дзвоник», – підкреслив Якубін.

Він звернув увагу на те, що відставка Кутового була підозріло швидко прийнята Прем’єром.

«Якщо порівнювати з відходом глави Нацбанку Гонтарєвої – то її відставка ніяк не отримає логічного завершення. А у цьому разі все дуже швидко відбулося на засіданні Кабміну», – зауважив політолог.

На його переконання, у цій ситуації може ітися про конфлікт особистих інтересів.

«Зараз Мінагрополітики позбулося впливу на ресурси, які мало в розпорядженні до того. Наприклад, «Укрспирт». Більшість держпідприємств, що були ресурсним кістяком цього міністерства, опинилися поза контролем профільного міністра. Також не виключено, що відставка Кутового може бути пов’язана з його особистим конфліктом із керівником уряду щодо земельної реформи і питання контролю над процесом продажу землі», – зауважив фахівець.

Також він висловив думку, що відставка Кутового засвідчила, що механізм підготовки до продажу сільгоспземель дійсно запущено.

Виконувати обов’язки міністра, додав Якубін, буде його перший заступник Максим Мартинюк.

«Він із групи, яку називають «вінницькою». Таким чином, прем’єр-міністр отримує вплив ще на одне міністерство. Кутовий став заручником ситуації. Розуміючи, що від нього мало що вже залежить в міністерстві, він міг вирішити, що краще піти, ніж бути «весільним генералом» і відповідати за речі, які, можливо, готують. Це може означати, що дійсно триває підготовка до продажу землі. Причому, ймовірно, у не надто прозорий спосіб», – резюмував експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ